Zielonogórskie Spotkania z Matematyką

Zielonogórskie Spotkania z Matematyką [18.03.2020] [25.03.2020]
Odwołanie planowanych Zielonogórskich Spotkań z Matematyką  na UZ

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, podjęliśmy decyzję o odwołaniu zaplanowanego na 25 marca 2020 roku Zielonogórskiego Spotkania z Matematyką.

Nowe terminy spotkań podamy w terminie późniejszym, uprzejmie prosimy o monitorowanie naszej strony internetowej.

W przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem email: lmp@wmie.uz.zgora.pl .


Zielonogórskie Spotkania z Matematyką [22.01.2020]

Spotkanie zakończone.


Zielonogórskie Spotkania z Matematyką [18.12.2019]

Spotkanie zakończone.

Drugie Zielonogórskie Spotkanie z Matematyką już za nami. Na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego gościliśmy dziś, tj. 18.12.2019, wiele szkół z Zielonej Góry, Nowej Soli, Świebodzina i Przemkowa. Wykład rozpoczynający pt. „Wiem, że nic nie wiem” poprowadził dr hab. Zbigniew Świtalski, prof. UZ, natomiast Koło Naukowe Laboratorium „Matematyczne” Paradoks godnie reprezentowali studenci: Kornel Żuber, Weronika Steciąg, Patryk Wolniewicz, Barbara Michalik, Kacper Wojciechowski, Katarzyna Pypka, Igor Rybińczuk, Paula Wacińska, Krzysztof Ośko, Maja Ciesielska, Weronika Dylewicz oraz Agata Gorockiewicz. Patryk Wolniewicz oraz Kornel Żuber przeprowadzili zajęcia dla szkół ponadpodstawowych na temat programowania oraz wykorzystania komputerów w matematyce. Do tego celu wykorzystany został zestaw Lego Mindstorm. Pozostałe osoby wraz z opiekunem naukowym koła, dr Krystyną Białek, zajęły się grupą uczniów ze szkół podstawowych, by ci mieli okazję popracować w mniejszych grupach i dużo lepiej przyswoić nowo zdobytą wiedzę. Jak widać my studenci jesteśmy w coraz liczniejszym gronie, a co za tym idzie, możemy organizować zajęcia dla coraz większej liczby uczestników. Jest nam niezmiernie miło, że nasze spotkania spotykają się z tak dużym zainteresowaniem. Co więcej, bardzo duża część osób obecnych na pierwszy spotkaniu pojawiła się również na drugim, co również może świadczyć o tym, iż uczniowie są wyraźnie zainteresowani zajęciami z matematyki prowadzonymi w sposób inny niż w szkole.


Zielonogórskie Spotkania z Matematyką [27.11.2019]

Spotkanie zakończone.

Tak o spotkaniu mówią w mediach:

https://www.wzielonej.pl/informacje/uczelnia/matematyka-nie-tak-straszna-jak-ja-maluja-studenci-i-wykladowcy-ucza-przez-zabawe/

https://sp2swiebodzin.edupage.org/news/?eqa=bmV3c2FyY2hpdmVmPTIwMTktMTE%3D,
artykuł „I Zielonogórskie Spotkanie z Matematyką na UZ”