Jubileuszowy Rok Matematyki

W ramach obchodów Jubileuszowego Roku Matematyki Koło Naukowe Laboratorium „Matematyczne” Paradoks podjęło się zorganizowania i przeprowadzenia rozgrywek oraz konkursów podczas Banachaliów – Dni Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii. Rozgrywki odbędą się 5 czerwca w godzinach 11:00 – 15:00 w budynku A29 na Campusie A Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Zaplanowane są:
-konkurs plastyczny „Portret Banacha – polskiego matematyka”
-kalambury matematyczne
-rysowanie trójkąta Sierpińskiego.
W rozGRYwkach rysowania trójkąta Sierpińskiego, które realizowane są w ramach projektu „Zielonogórski turniej fraktalowy na UZ”, udział wezmą studenci, wykładowcy WMIiE, a także uczniowie z SP nr 1 w Szprotawie.

Pełen programu Banachaliów można znaleźć tutaj.

Koło Naukowe LMP serdecznie zaprasza wszystkie chętne osoby do wzięcia udziału w kalamburach matematycznych. Poniżej regulamin oraz dane do kontaktu.

Regulamin

  1. Rozgrywki odbędą się dnia 5 czerwca 2019 roku podczas Dni Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego.
  2. Rozgrywki odbędą się przed budynkiem A29 w godzinach 11:30 – 13:30, równolegle do innych atrakcji odbywających się w tym czasie.
  3. W rozgrywkach mogą brać udział maksymalnie 4 drużyny trzy- lub czteroosobowe, maksymalnie 16 osób.
  4. Do rozgrywek mogą zgłaszać się całe drużyny lub pojedyncze osoby, które zostaną losowo przydzielone do drużyn. W przypadku zgłoszenia się drużyny 3-osobowej może jej zostać przydzielona dodatkowa osoba.
  5. Rozgrywki składać się będą z czterech rund. Podczas każdej rundy każda drużyna musi wyznaczyć osobę, która wylosuje hasło do kalamburów. Wybrana osoba będzie musiała bez używania mowy sprawić, aby członkowie jej drużyny odgadli wylosowane hasło, w czasie nie dłuższym niż 3 minuty. Przez pierwsze półtorej minuty wybrana osoba może jedynie gestykulować i “pokazywać” hasło, a przez kolejne półtorej minuty może dodatkowo wspomóc się rysowaniem na tablicy, przy czym zabronione są: litery, liczby, symbole matematyczne.
  6. Każda osoba z drużyny musi co najmniej raz zostać wybrana do losowania hasła.
  7. Za poprawne odgadnięcie hasła drużyna otrzymuje 1 punkt, w przeciwnym wypadku 0 punktów.
  8. Drużyna z największą ilością punktów po 4 rundach wygrywa. II i III miejsca przypadają kolejnym drużyną z największa ilością punktów.
  9. W przypadku remisu odbędzie się dogrywka trwająca tak długo, aż jedna z drużyn zdobędzie przewagę jednego punktu po zakończonej rundzie.
  10. Hasła do kalamburów związane będą tematycznie z postacią Stefana Banacha, jego osiągnięciami jako matematyka oraz z innymi dokonaniami w dziedzinie matematyki, do których pośrednio przyczynił się Stefan Banach.
  11. W rundach dogrywki przewidziane są hasła trudniejsze.

Wszystkie zainteresowane osoby proszone są o kontakt osobiście do dr Krystyny Białek, pokój 414, budynek A29, Campus A, lub mailowo na adres: K.Bialek@wmie.uz.zgora.pl .