Grafomania Koła LMP

W dniu 9 listopada 2019 gościliśmy na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego uczniów i nauczycieli z Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Tarnowie Podgórnym. Wykład pt. „Grafy w życiu codziennym” poprowadzili Patryk Wolniewicz oraz Kacper Wojciechowski. Pośród naszej widowni znaleźli się uczniowie, członkowie koła matematycznego „Śladami matematyki”, pani dyrektor Mirosława Przyłudzka-Moryl oraz pani Anna Gorońska. Była to już druga wizyta liceum z Tarnowa Podgórnego na UZ. Słuchacze wykazali się wiedzą, inteligencją i wielkim zainteresowaniem.

Wiemy również, że po spotkaniu, mimo niesprzyjającej pogody, nasi goście udali się na zwiedzanie Zielonej Góry, w tym uczestniczyli w dwóch seansach w Planetarium Wenus pt. „Nasz Wszechświat” oraz „Aurora”.

Cieszymy się, że zarówno nasze prelekcje jak i inne atrakcje popularnonaukowe w mieście przyciągają młodzież z okolicznych miast. Mamy nadzieję na kolejne spotkania w jeszcze większym gronie.